Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

Yhteydenotoissa pyydämme käyttämään ensisijaisesti finto-posti@helsinki.fi -palveluosoitetta. Twitterissä tavoitat meidät @Fintopalvelu -tilin kautta.

Finto-palvelulla on lisäksi tiedotuslista, jossa tiedotetaan projektin tapahtumista ja uutisista: Ohjeet Finto-tiedostuslistalle liittymisestä.

Projektiryhmän yhteystiedot:

  • projektipäällikkö, tietojärjestelmäasiantuntija Matias Frosterus, matias.frosterus@helsinkikehittämispäällikkö Mikko Lappalainen, mikko.lappalainen@helsinki.fi, 050 -31855153175502
    •  projektipäällikkö
  • tietoasiantuntija Mirja Anttila, mirja.anttila@helsinki.fi050 - 3175588
    • YSA ja asiasanastot
  • tietoasiantuntija Maria Forsén, maria.forsen@abo.fi, 02 215 3531
    • ALLFO, Allärs
  • tietoasiantuntija Mikko Lappalainen, mikko.lappalainen@helsinkitietojärjestelmäpäällikkö, tietojärjestelmäasiantuntija Matias Frosterus, matias.frosterus@helsinki.fi,   050 -3175502
    • YSO ja muut ontologiat
    kääntäjä 3185515
  • tietoasiantuntija Satu Niininen, satu.niininen@helsinki.fi, 050 - 3185416
    • YSOn siltaaminen ja englanniksi kääntäminenenglannin kieliversio
  • tietoasiantuntija Tuomas Palonen, tuomas.palonen@helsinki.fi050 - 3199531
    • YSO ja muut ontologiat
  • tietojärjestelmäasiantuntija Osma Suominen, osma.suominen@helsinki.fi050 - 3199529
    • Finto-palvelu ja tietojärjestelmät
    tietojärjestelmäasiantuntija Henri Ylikotila
  • tietojärjestelmäasiantuntija Joeli Takalahenrijoeli.ylikotila@helsinkitakala@helsinki.fi,   050 -31995615560422
    • Finto-palvelu ja tietojärjestelmätontologioiden tekninen kehitys